بارگذاری...

Pixi.

شرکت گندم کار ارائه کننده ی انواع خدمات خودرو با سابقه ای درخشان است.

آدرس: خیابان بزرگمهر قبل از جهارراه هشت بهشت بعد از کوچه سرو 54 ساختمان پارسیان
شماره تماس : +25-506-345-72
ایمیل :info@gandom-car.ir

انواع کیلس استارت

کیلس استارتر یکی از کارآمدترین و بهترین آپشن‎های خودرو بود که به شدت فراگیر شد. این سیستم در اواسط دهه ۹۰ میلادی توسط شرکت “مرسدس بنز” ارائه شد.
در این سیستم، ریموت خودرو شما دارای یک فرستنده رادیویی برد کوتاه است که امواج رادیویی با برد کوتاه می‌فرستد. در این خودروها هنگامی که به خودرو نزدیک می‌شوید، ریموت سیگنال را به خودرو می‌فرستد و خودرو تشخیص می‌دهد که شما به آن نزدیک شده اید.

 

آنچه تحت نام سیستم کیلس شناخته می‌شود دارای دو نوع می‌باشد:

۱- سیستم کیلس برای ورود بدون سوئیچ (Remote Keyless Entry)

نمونه اول که ورود بدون سوئیچ (RKE) نام دارد تنها به شما این امکان را می‌دهد که درب خودرو را باز و بسته کرده و آلارم‌ها را در مواقع اضطراری بشنوید.

برد این دستگاه‌ها اگرچه در سال‌های اولیه تنها به ۲۵ متر می‌رسید، اما امروزه بیش از ۱۰۰ متر را پشتیبانی می‌کنند. برای باز کردن درب خودرو نیازی به فشردن کلیدها نیست، کافی است راننده درحالی که ریموت را در جیب دارد به خودرو نزدیک شود، در این حالت با رسیدن به یک متری خودرو درب راننده باز خواهد شد و با دور شدن از خودرو (بیش از دو متر) درب ها قفل می‌گردند. علاوه بر این با فشردن دکمه‌های تعبیه شده بر روی دستگیره‌ها نیز امکان باز و بسته کردن درب‌ها وجود دارد به لطف مجهز شدن دستگیره‌‌ها به چراغ، با نزدیک شدن به خودرو اطراف دستگیره روشن می‌شود و آسان‌تر می‌توانید در مناطق تاریک دکمه مذکور را تشخیص دهید.

سیستم کیلس برای ورود بدون سوئیچ، ممکن است تنها قادر به باز کردن درب راننده باشد (Single-Door Remote) یا تمام درب‌های خودرو به اضافه باک بنزین (Multi-Door Remote) را باز کند. اگرچه نمونه دوم مفیدتر است با این حال نمونه اول ایمن‌تر شناخته می‌شود.

RKE ممکن است استاندارد (Standard Model Keyless) باشد و تنها امکان باز و بسته کردن درب و پخش هشدار را در اختیارتان قرار دهد یا این که پیجر مدل بوده (Pager Model Keyless) و اطلاعاتی همچون ولتاژ باتری و دمای داخلی خودرو را نیز اطلاع رسانی نماید. برد کیلس‌ها متفاوت است، نمونه‌هایی با بردهای بیشتر امکان کنترل خودرو را در فاصله‌هایی دورتر به شما می‌دهند اما تخلیه سریع‌تر باتری را به همراه خواهند داشت.

 

۲- کیلس پسیو (Passive Keyless Entry)

نمونه دوم کیلس‌ها که پسیو هستند (PKE) که با نام کلید هوشمند (Smart Key) هم شناخته می‌شوند و از آنجایی که بدون دخالت دست کارشان را انجام می‌دهند به کلیدهای هندزفری (Hands-Free Key) هم معروف اند. وجود ترانسپوندرها (Transponder)  بر روی ریموت، باتری را از این کیلس‌ها حذف کرده است. در این نوع کیلس‌ها ضمن این که امکان باز و بسته کردن درب‌های خودرو میسر است کنترل موتور نیز در اختیار شما خواهد بود.

با نزدیک شدن به خودرو درب باز می‌شود، زمانی که درب باز شد و وارد خودرو شدید، با یکبار فشردن کلید استارت برق یا همان برق تجهیزات جانبی همچون رادیو روشن می‌شود. اگر بار دیگر دکمه استارت را فشار دهید، در حالت روشن (ON) قرار خواهد گرفت، زمانی که برای بار سوم کلید استارت به همراه پدال ترمز را می‌گیرید موتور روشن خواهد شد. شما می‌توانید از راه دور قبل از ورود به خودرو، استارت زده و موتور را روشن کنید تا گرم شود، این کار در روزهای زمستان بسیار کاربردی است. مدتی پس از حرکت شاهد قفل شدن اتوماتیک درب‌ها خواهیم بود، ممکن است با طی مسافتی مشخص درب‌ها قفل شوند. با گرفتن اولین ترمز، زمانی که خودرو را خاموش می‌کنید قفل‌ها خودکار باز می‌شوند.

منبع: گندم کار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به علت تغییر قیمت روزانه محصولات لطفا قبل از خرید خود و ثبت سفارش با فروشگاه تماس حاصل فرمایید شماره تماس :09133205295 رد کردن